Blog ma na celu popularyzację zagadnień związanych z zabytkową architekturą, krajobrazem kulturowym i problematyką ochrony, konserwacji oraz adaptacji obiektów zabytkowych.
O autorze
Zakładki:
KONTAKT: Piotr Skucha, e-mail: pskucha@wp.pl
Kopiowanie, publikowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych na niniejszym blogu bez wcześniejszej konsultacji z jego autorem jest absolutnie zabronione!
Kopiowanie zdjęć lub ich fragmentów bez zgody autora jest zabronione. USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ARCHITEKTURA MILITARIS:
CZASOPISMA:
DEFINICJE:
INSTYTUCJE:
KONSERWACJA ZABYTKÓW
PARKI KULTUROWE:
SKANSENY I MUZEA:
STRONY O ZABYTKACH:
STRONY PRZYJACIÓŁ I INNE GODNE POLECENIA:
URZĘDY:
WYBITNE POSTACIE:
ZABYTKI TECHNIKI:
ZABYTKOWA KOLEJ:

Społeczni Opiekunowie Zabytków

wtorek, 13 stycznia 2015

 

Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Bieńczyce

 

O wystawie:

Kiedy mówimy o Nowej Hucie, przed oczami stają nam: Plac Centralny, dymiące kominy Planu 6-letniego, tłumy bijące się z milicją pod „Arką Pana” oraz architektura socrealistyczna. A tymczasem spora część powierzchni tej części Krakowa to nadal użytki rolne. Znajdują się one nie tylko na obrzeżach miasta, lecz także w samym centrum Nowej Huty, gdzie wciąż mamy więcej zabytkowych chałup niż w niejednym skansenie.
Takim obszarem są np. tereny pomiędzy „Arką Pana” a bazą autobusową przy ul. Makuszyńskiego. Zachowała się tutaj dawna wieś Bieńczyce, którą w tym miejscu istnieje co najmniej od czasów średniowiecza.

Wystawa "Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty – Bieńczyce" opowiada o życiu tej wsi, ukazując wiele zachowanych dokumentów, zdjęć oraz przedmiotów żyjących w niej ludzi.

Więcej: http://www.mhk.pl/wystawy/wystawa-zapomniane-dziedzictwo-nowej-huty-bienczyce-w-oddziale-dzieje-nowej-huty

Cykl „Podróże po historii i kulturze” będzie przypominał wycieczkę wehikułem czasu. Nikt nie wie gdzie nas zaprowadzi. Może do przeszłości? A może przyszłości? Jednak na pewno sprawi, że odkryjemy coś fascynującego! Zapraszamy na comiesięczne spotkania!

 

Wstęp wolny.

 

Szczegółowa Informacja:

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

Os. Górali 5, Kraków

12 644 27 65

sekretariat@okn.edu.pl

www.okn.edu.plniedziela, 17 marca 2013
czwartek, 10 listopada 2011
środa, 07 września 2011
czwartek, 10 marca 2011
czwartek, 13 stycznia 2011
niedziela, 12 grudnia 2010
środa, 10 listopada 2010
piątek, 15 października 2010
środa, 02 czerwca 2010
 
1 , 2